-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

Јавна телефонска слушалка Ксианглонг е инсталирана на меѓународниот аеродром во Мајами

Време:-2020 10 07-

6.1_MI_9757_11212011_0


Станува сè потешко да се најде платен телефон на аеродром бидејќи употребата на мобилни телефони станува сеприсутна и аеродромите се ослободуваат од постарата технологија и услуги за да се прилагодат на променливите потреби на патниците.

Сепак, некои аеродроми, како што се меѓународниот аеродром Остин-Бергстром и меѓународниот аеродром Мајами, понуда погодно локални телефонски повици за патници кои праватn"t имаат мобилни телефони.


6.1_MI_9743_11212011_0_0

 

Ксијанглонг е водечки производител и снабдувач на индустриски телефонски делови, завршивме проект за победа на Меѓународниот аеродром во Мајами. Ксијанглонг јавна телефонска слушалка А01 е еден од најпродаваните производи, има своја улога во комуникацијата и безбедносната конструкција на аеродромот.

 

Набавиле серија А01 Груба телефонска слушалка отпорна на вандал, прекинувач за куки, Тастатура од легури на цинк. Водоотпорниот рејтинг на телефонската слушалка се искачи на IP65. Тоа е добро прилагодено за региони со висока влажна и сурова клима. Покрај тоа, телефонската слушалка е изработена од ABS материјал, како и приемникот е опремен со слушен апарат и микрофон за намалување на бучавата. Во исто време, целосната метална тастатура го подобрува водоотпорниот и водоотпорен ефект на телефонот.


Ксианглонг обезбедува широк спектар на специјални телефонски додатоци и уникатни услуги за клиентите. Со 14 години развој, би можеле брзо да прилагодиме разни нестандардни слушалки, тастатури и лулки за клиенти. Потребно е да се обезбедат сигурни, деликатни индустриски и воени тастатури и телефонски слушалки is нашата компанија мисија, ние се фокусираме да бидеме глобален лидер во индустриска тастатура и телекомуникациски телефони!

 

За повеќе детали. добредојдовте на eamil нас или истрага на www.yyxlong.com. Ние секогаш сме подготвени да освоиме проекти за вас!