-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

Слушалка за јамка со висока магнетна и слушна помош дизајнирана за телефони во итни случаи

Време:-2020 11 12-

A02-2

Ксианглонг Телефонски слушалки  беа широко користени во јавни, учтиви, итни случаи, безбедност и затворски телефони. Сепак, кога се соочувате со специјална група за услуги, да претпоставиме дека лице со оштетен слух се соочува со итен случај кога влегува во лифтот и треба да упати итен повик за помош. Може ли телефонскиот приемник на Ксијанглонг сепак да ги исполнува условите? Надворешниот изглед на слушалката изгледа исто, па каква е разликата и посебното место на конфигурацијата на делот внатре? 

 

Дали Ксијанглонг има конфигурација на слушалката погодна за лица со оштетен слух?

 

Како водечки производител на индустриски телефонски додатоци, ние им служиме на стотици клиенти во телефонската индустрија, Ксианглонг сигурно има свое решение за ова. Xianglong користел приемник EA1512 со јамка за слушање за други клиенти кои имаат барање за јамка за слух. Прилично добар ефект.

 

Податоци за висок магнетски приемник EA1512 како подолу:

 

- Интензитет на MF радијално≥-22dB на 1KHz, 0 dB = 1 A / m

- Опсег на одговор на фреквенција: 300 Hz-3400 Hz 

- Чувствителност: 98 ± 2 dB на 1 Hz 60mV

- Импеданса: 150 ± 20 оми на 1 KHz 60mVслика

За повеќе детали. добредојдовте на eamil нас или истрага на www.yyxlong.com. Ние секогаш сме подготвени да освоиме проекти за вас!