-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

Добијте подобра контрола и зајакнете ја деловната безбедност со сигурни системи за контрола на пристап

Време:-2021 04 08-

1. Занемарени предности на системите за контрола на пристап

Без соодветни системи за контрола на комерцијален пристап, можете да го оставите вашиот персонал и вашиот бизнис широко отворен за многу прашања како што се оштетување на имот, загуба на имот, кражба или кршење, и други криминални активности што можат да предизвикаат неповратна штета на вашата организација.

B661.1

2. Можностите на контролниот систем

обезбедување брз пристап до вработените; можност за доделување право на влез во одредена област на ограничен број луѓе; сигурна заштита од неовластено влегување, па системот алармира при продирање без дозвола.

Сосема е очигледно дека употребата на такви уреди навистина го минимизира ризикот од нелегална инвазија во затворени простории. Но, ова е само врвот на ледениот брег затоа што, всушност, добивате уште повеќе непобитни придобивки, вклучително и деловна анализа. Системот за контрола на пристап во комбинација со функциите на присуство на време и фиксација на движење може да стане вистински систем за следење за спроведување аналитика. Софистицираниот систем овозможува доделување на специфичен распоред за работа на секој вработен за поедноставно управување со времето.

3. Што можеме да сториме

Ние сме специјализирани во индустриски тастатура за систем за контрола на пристап со висок квалитет и конкурентна цена. Доколку имате какви било интереси, слободно контактирајте ме!

Алис Хан

Давател на решенија за контрола на пристап

Додај: бр. 21 Среден пат Мост Гуосианг улица Ланџианг улица Јујао Zеџијанг 315400

Тел: + 86-574-22707966 / Мобилен: +8613858293721

Е-пошта: sales02@yyxlong.com / 3004537440@qq.com.

Скајп: +8613858293721

WhatsApp: 13858293721