-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

Службена телефонска слушалка СОС што се користи во железнички тунел

Време:-2020 09 09-

Значењето на изградбата на тунелот е да се зголеми времето на патување на возилата, да се направи животот на луѓето поудобен и да се подобрат нивниот животен стандард.

Телефонот за тунел е индустриски телефон дизајниран и произведен за уникатно опкружување на тунелот. Погоден е за употреба во метро, ​​рудници и други средини кои имаат посебни барања за влага, пожар, бучава, прашина, мраз и разорна отпорност.

Честитки Ксијанглонг Службена телефонска слушалка СОС Инсталиран во Railелезнички тунел во Велика Британија,

Xianglong SOS телефонска слушалка со помош на компјутерска обвивка за слушалки, што резултира со високи перформанси против удари. Температурата на работа е -30 ℃ ~ + 50 ℃, корисниците можат да изберат оклопен кабел од не'рѓосувачки челик 900мм 304 # или кабел со навртка од ПВЦ од 250мм. (Должината може да се прилагоди). Може да се направат стандарден предавател и приемник заштитен од пирс и Hi-Fi, микрофон што ја поништува бучавата и приемникот за слушно помагало. Слушалката исто така препорачува примена на области како што се терминали за самопослужување, аеродроми, морски објекти, кампуси, фабрики за хемикалии, итн јавни и индустриски капацитети.


Обезбедување на корисници со задоволителни високо-технолошки производи отсекогаш било извршување на Xianglong, потпирајќи се на развојот на науката и технологијата.

 Ако исто така барате тастатура со овој тип за кој било ваш проект, контактирајте не без двоумење!