-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

Дигитална бензинска пумпа Метална тастатура оригинален производител во Кина

Време:-2020 11 18-

351646326_1140x641


Со зголемувањето на влезниот и излезниот туризам, како и зголемувањето на домашниот и меѓународниот транспорт, глобалната побарувачка за бензински пумпи се зголемува, па затоа пазарот за опрема на бензински пумпи одржува стабилна стапка на раст.

 

Ксијанглонг Дигитална метална тастатура B723 главно се користи во диспензери за гориво / бензински пумпи. Површината и копчињата на тастатурата се дизајнирани со добри антивандални, антикорозивни, отпорни на прашина и водоотпорни карактеристики. Дури и во сурови средини, тастатурата може исто така да се управува многу добро.

 

Како се чувствува добро металната тастатура Ксианглонг во бензинска пумпа?


1. Површината на копчето е врежана и исполнета со обрасци и карактери со умерена длабочина на бојата. Постигнете хемиски ефект против корозија и анти-пролевање, може подобро да го заштити удобноста на корисниците на тастатура за време на употребата.

2. Предниот панел и долната плоча се изработени од висококвалитетна плоча од не'рѓосувачки челик SUS1.5 со дебелина од 304 mm. Дури и ако е загадена со бензин и други супстанции, не е лесно да се 'рѓосува.

3. Поддржуваме прилагодени копчиња, што е издржливо и може многу добро да одговара на различна опрема за полнење гориво.

4. Theивотниот циклус може да достигне повеќе од 1 милион пати, а површината на тастатурата може да достигне ниво на заштита IP65, што им помага на корисниците да ги намалат трошоците за одржување.

 IMG_3250

5bf57d6ce1463. слика


Од 2005 година, Ксианглонг има 15 годишно искуство во индустријата за метални тастатури.

Фокусирајте се на правење една работа 15 години, имаме стабилен и сигурен квалитет и низа опрема за производство и независно искуство во дизајнирање и развој на тастатури за клиенти, така што со нетрпение го очекуваме вашето прво „тестирање на водата“ и придружување .