-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

4x4 метална тастатура од не'рѓосувачки челик инсталирана во автоматите на Uniqlo

Време:-2020 05 26-

Секој што бил во Јапонија, премногу добро знае како вендинг машинаliveивеат скоро на секој уличен агол, така што не треба да бидете премногу изненадени кога ќе дознаете дека една од најголемите компании во нацијата одлучила да лансира свој диспендер во САД

Но, ова е Uniqlo за кое зборуваме, така што нејзината вендинг-машина ќе понуди нешта да се носат отколку да пијат. Така е, изградена е вендинг машина која продава облека.

Во она што би можело да биде прв свет, „Уникло“ планира да лансира 10 од шест-метри високи машини за вендирање на локации низ САД, вклучувајќи ги аеродромите и трговските центри, објави Вол Стрит Streetурнал во средата.

Контракциите исполнети со облека ќе имаат дигитални дисплеи и ќе им овозможат на купувачите да ја изберат големината и бојата на артиклите, кои се очекува да бидат ограничени на две парчиња: долу јакни и кошули што ја задржуваат топлината. Прелистајте го изборот, притиснете го копчето за купување и вашето купување ќе падне во фиоката во кутија или конзерва.

Диспензерите секако може да ви бидат при рака ако сте на одмор и заборавете да ја спакувате топла јакна. Во тој случај, можете едноставно брзо да грабите еден од машината „Уникло“ додека излегувате од аеродромот.

Yuyao XiangLong комуникациска индустрија нуди широк спектар на високо квалитетна, водоотпорна, вандална машина за вентилација метална тастатурас Сите тастатури се изработени од трајни од нерѓосувачки челик or Цинк легура. Површината, распоредот и шемата на копчето може да се прилагодат според барањата на клиентот.


За повеќе информации, добредојде да не истражите!