-86 574 22707122-

сите категории

Вести

Ти си тука : Дома>Вести

2 Дрвена кутија 4x4 матрична водоотпорна тастатура од легура на цинк, извоз

Време:-2020 07 31-

Ксианглонг е драго да сподели со вас дека нашите Тастатура B512 16 копчиња се користи во проект за диспензерот за гориво.

微 信 图片 _20200731140915

Бидејќи имаме своја работилница за обликување, работилница за инјектирање на обликувања, работилница за удирање со лим, работилница за офорт со фонт од не'рѓосувачки челик, работилница за обработка на жици, ние сами произведуваме 70% компоненти, па може подобро да го гарантираме убавиот квалитет и времето на испорака.

Тастатурата може да се справи со големите температурни разлики што се наоѓаат на отворено, висока влажност, корозивна атмосфера, експлозивни гасови и честички, како и механичко абење, што го прави совршен за употреба како тастатура за диспензерот за гориво.

Нашата тастатура од 4 × 4 може широко да се користи во разни без надзор или полурегулирани информативни терминали, како што се Интернет терминали, универзитети, трговски центри, хотели, банки, аеродроми, станици и други јавни места, киосци за самопослужување, машини за продажба на билети, бројачи на банки (машини за автоматско депонирање / повлекување), јавни телефони, инструментација, машински алатки ЦПУ, системи за контрола на пристап до безбедност, итн.

Подолу се дадени неколку главни карактеристикиs:

- Висококвалитетна рамка и копче од легура на цинк

- Отпорен на експлозија, антикорозивен, водоотпорен и водоотпорен

- Силиконски спроводлив честички од јаглерод сигурен контакт

- Прилагодливо копче од легури на цинк и боја на површина

- Проводен гумен отпорен на абење, отпорен на корозија, анти-стареењето

- Вградена инсталација

- Излезен интерфејс по избор

 

Ако исто така барате тастатура со овој тип за кој било ваш проект, контактирајте не без двоумење!